Kleit kolme tunniga

Juba kuid ootas mu kapis üks naftast tehtud reljeefse mustriga trikotaažkangas, et temast ometi üks vahva kleit tehtaks. Kuna kangas oli efektne, võisin piirduda lihtsa lõikega. Olgugi et lihtne, on lõige kokku lõigatud kolmest erinevast lõikest. Kleidi kereosa ja varrukad on Ottobre 5/2015 kleit nr 1 (suurus 40-40-42, kuigi tegelikult võinuks vist teha ka 38-38-40). Kaelus ja krae on Burda Vintage kleit Mia. Taskute ja horisontaalse läbilõike idee on inspireeritud Colette patternsi kleidi Laurel pattern hack‘ist. Lõikumise ja kleepimise peale läks tund, kleidi kokkuõmblemisele kaks tundi. Päris hea tulemus. Kusjuures olen korduvalt kogenud, et mida vähem millegi õmblemine aega võtab, seda tihedamini ma seda asja kannan. Sageli on see seotud sellega, et kiiresti saab õmmelda ainult lihtsaid asju, aga lihtsaid asju on tavaliselt ka lihtsam kanda (vrdl tunniga valmiv must särk vs kaks päeva õmmeldavad lillelised püksid).

IMG_20160116_134925
Näha pole muidugi midagi, üks must kott kõik

 

IMG_20160116_135030
Taskute tõestusmaterjal. Oleks võinud taskud suuremad teha, valisin laiuseks 9 cm, aga see on ikka liiga kitsas 
muster
Eelnevalt kiidetud muster. Samas on näha ka kraed, mis oleks võinud laiem olla. Enda meelest olin kaval ja tegin krae väiksema ümbermõõduga, sest kasutasin trikotaaži, aga sellega seoses on ülemine serv vist liiga väikese ümbermõõduga, et seda normaalselt ümber serva pöörata

 

 

Advertisements

4 thoughts on “Kleit kolme tunniga

  1. Jep, nii on :D Kusjuures tahtsin millalgi teha lausa postituse, kus paneksin vastavusse igasugused popid indie-lõiked ja vähem või rohkem samasugused lõiked ajakirjadest. Aga see osutus plaanitust palju mahukamaks tööks, nii et pole seni viitsinud seda mõtet realiseerida.

   Like

   1. Just. Ja alati, kui ma kohtan sarnasusi, siis mõtlen, et ei tea, kumb lõige oli ka enne..
    Huvitav, kui kaua minul sarnase kleidi õmblemine aega võtaks? Ma pole väga kärme õmbleja.. Sarnast kangast ka pole, ei saagi järgi proovida!

    Like

    1. Igatahes oled sa ju kogenud õmbleja. Mis see siis ära ei ole, see kleit on sisuliselt t-särk, millele on kaelusesse üks toru õmmeldud :) Nii et kindlasti teeksid sama kiiresti kui mitte kiiremini :)

     Like

Ütle sõna sekka!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s