Vakstulik kleit: Simplicity 1104

IMG_8097Mõnikord juhtub mul nii, et ostan mingil põhjusel kanga, mille ostmise motiividest ma kodus enam eriti aru ei saa. Näiteks hiljuti jõudis minuga koju kahemeetrine jupp üsna puist puuvillast kangast. Mõistan, et üks rumal ajend ostmiseks oli ülimadal hind (võis vist olla 2 eurot meeter), kuid jäi küsimus, mida ma sellest ometi õmblema peaksin, sest olgu kangas nii odav kui tahes, lihtsalt kapis hoides sellest suuremat sorti rõõmu ei sünni. Kangas ei veninud absoluutselt ja katsudes meenutas see veidi vakstut, mistõttu kahtlustasin, et võibolla sellest ei kõlbagi ühtegi riideeset õmmelda. Aga kuna see nii odav oli, otsustasin siiski proovida ja vaadata, mis välja tuleb. Lõikeks valisin kleidi Simplicity 1104.
Simplicity 1104Lõige pälvis mu tähelepanu huvitavate läbilõigete ja sissevõtete tõttu. Tänu neile ei ole kleidil vööjoonel õmblust ja esiosa koosneb ühest ning seljaosa kahest tükist. Nii et kokkuvõttes pidin kopeerima vaid nelja tüki (sh voodri) lõiked. Oojee! Polnud ka ammu õmmelnud kleiti, millel selliste mõõtmetega dekoltee oleks, nii et kogu ettevõtmine tundus oma vaheldusrikkuses üsna põnev.

See on mul teine Simplicity lõike järgi õmmeldud kleit ja ma veel päris hästi ei saa aru, kuidas mu mõõtmed nende süsteemiga suhestuvad. Selle kleidi lõiget pidin ma aga umbes 25 cm lühemaks tegema: 3 cm kerest ja ülejäänu jalgade piirkonnast. Päris palju või mis. Tegin ka proovikleidi suuruses 38-38-40. See oli taljest ja õlgadest veidi lotendav, aga käeaugukaarte põhjal paistis üks FBA soolas olevat. Lõppkleidi tegin suuruses 36-36-38 koos FBA-ga, aga tundub, et pidanuksin veidi suurema FBA tegema, sest käeaugu kandis on ikka mingi koledus. Aga noh, vahet pole või on, mul ükskõik, kokkuvõttes on kleit päris normaalne. Ainus tõeline häda on tegelikult hoopis nende voltidega, sest kuna kangas oli selline imelik, oli seda väga raske pressida. Ei tahtnud kohe üldse mingit vormi võtta. Võibolla ei lähe siis eriti kortsu vähemalt? Selle peale oleks võinud muidugi enne mõelda, sest algusest peale oli teada, et volte tuleb pressida, aga kuna ma lõpptulemuse pärast üleliia palju südant ei valutanud, pole hullu. Nüüd on mul vist kleit, millele võib sööki ja jooki peale ajada, sest mul on tunne, et selle võib lihtsalt lapiga ära pühkida.

Kas sellise dekolteega on viisakas tööle minna? Ülejäänud kleit on ju üsna siivas. Ma vist igatahes homme lähen. Sel pildil on ka hästi näha, mis möll kangaga käeaugu kandis toimub.
Seljaosa volte oli kuidagi eriti halb pressida. Ei tulnud eriti efektne välja. Lisaks on selja keskel asuv õmblus kuidagi üldmuljet moonutav.

Tegelikult oli selle kleidi õmblemine ajendatud paljuski sellest, et ma pole julgenud hakata mantlit õmblema ja viidan selle asemel aega lihtsate asjade õmblemisega. Täna võtsin aga südame rindu ja asusin vähemalt mantli lõiget võtma. Õudne, kui palju tükke! Otse hirmutav, sest kindlasti on vaja neid mingil määral pärast ümber teha, aga teed ühe ümber ja siis on vaja juba teist timmida ja nii ta läheb. Õudu. Samas olen ka positiivselt elevil ja loodan, et peatselt on selles vallas ka edusamme, millest blogi veergudel raporteerida!

Advertisements

7 thoughts on “Vakstulik kleit: Simplicity 1104

 1. Aunty Maimu

  Kui oled sama mantli juurde jäänud, ei tohiks väga raske seda istuma saada olla. Mida liibuvam siluett seda rohkem tööd!

  Aga õpi tasku ja nööpauk ikka enne selgeks ;)

  Kleiti tahaks nagu käeaugukaarest printsessi joonest sissevõtta. Ma tiba-tiss pole sellesse FBAsse süvenenud ja ei tea kuidas see printsess-lõikeliste asjade puhul toimib.

  Like

  1. Hahhahaha, tibatiss, mida sõna! Mul võis see FBA veidi ebaõnnestuda seetõttu, et mängus polnud mitte ainult printsessi joon, vaid ka sissevõte ja esiosa tükk ulatus ju kleidi allserva välja, mistõttu võis ka kuskilt mingi jama tekkida.

   Olen sama mantli juurde jäänud jah. Mõtlesin, et kui õlgadest ja rinnust enamvähem on, siis on kõik ok, sest mantel on A-lõikeline. Pealegi oleks juba see minu jaoks midagi uut, kui mul oleks mantel, mis mulle käistest ja allservast pikk pole.

   Like

 2. Tere!

  Kirjutan Teile kommunikatsioonibüroo JLP poolt. Nimelt teeme blogibaromeetri uuringut, mis tähendab, et me kaardistame Eesti blogisid ja märgime ära suundi, mis aasta jooksul tekkinud on. Uuringut viime läbi juba teist aastat.

  Kahjuks ei leidnud Teie blogist kontaktaadressi – hindaksime väga, kui kirjutaksite oma kontaktandmed aadressile britta.tarvis@jlp.ee või kommenteeriksite antud postitust. Suur, suur tänu!

  Heade soovidega
  Britta Tarvis

  Like

 3. Nii äge kleit, minu meelest see vakstumaterjal hoiab seelikuosas just eriti ägedalt, kangelt. Ma ise tihti seda jäika kohevat seelikut taga ajangi, aga enamiku kangaste puhul kipub ta ikkagi suhteliselt lontis ja vastu jalgu lõpptulemusena jääma, seega väga lahe, ainult et kas ta siis on tõesti kuskilt poolt kummeeritud või lihtsalt paks teksalaadne või mis, sest kui ta ikka “vakstu” on, siis peaks seal sees kole ruttu kole palav hakkama… :D

  Like

  1. Aitäh! Kirjade järgi oli kangas 100% puuvill. Kummeeritud ta pole. On selline pigem õhuke kui paks, mitte nagu teksariie, aga tõesti jäik. Vakstulikkust lisab kangale hääl, mida see liikudes tekitab :D Selline kahisev hääl, nagu laudlina lehviks kuskil. Eile oli päris palav ilm, aga mul ei hakanud sellega palav, täna sõitsin 10 minutit rattaga tööle samas kleidis, siis hakkas seljal palav, aga samas oli mul ka seljakott seljas. Nii et seda ohtu ei paista olevat, et tunduks, nagu kannaks kilekotti. Võibolla poleks ainult pidanud ülaosa sama kangaga vooderdama (aga nii oli lihtsam).

   Like

Ütle sõna sekka!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s