Öine refashioning ja Kalamaja Päevad

Juba homme toimubki meie esimene avalik etteaste Käsitöönodi Vahetuse näol. Käisin eile Esta juures ja tegime väikeseid ettevalmistusi selleks, et te meid kõiki ilusti Kopli 24 hoovist üles leiaks. Lisaks meie käsitöönodi vahetuse nurgale pakutakse seal hoovis ka lambahakklihast adana kebabi ning kell 14 esineb ansambel Kruuv. Rohkem infot selle hoovi programmi kohta leiate siit. Meie oleme oma postil kella 12st kuni 14ni.

Selle asemel, et reede õhtul peole või normaalsel ajal magama minna, ehitasin ma kella kaheni hoopis esinemiskostüümi. Tegelikult oli plaan see juba puhkuse alguses valmis saada, aga 2 nädalat on kuskile väga kiiresti ära kadunud ja tuli viimast võtta. Vaja on 1920ndate stiilis kleiti, mille jaoks olen eelnevalt inspiratsiooni juba siia kogunud. Kuna ise kleidi õmblemisele aega ei tahtnud kulutada, siis suutsin Humanas endale selga suruda ühe lihtsa õhtukleidi, mis maksis 12 euri ja nägi välja selline.

Humana kvaliteetkaup

Pildilt võibolla väga hästi välja ei paista, aga kleit koosneb kahest kihist – all on paksem beež riie ja selle peal läbipaistev must kangas.
2 tundi ja 12 meetrit narmaid hiljem nägi kleit välja selline:

narmastatud

Paraku jõudsin vaid esiosal kõik narmad kinni õmmelda, tagumisel poolel hoiavad kogu kremplit koos veel nööpnõelad. Ja nagu näha õnnestus mul soetada endale mannekeen, mis on peaaegu minu mõõtudes. See on küll tehtud mingist vahtplastist ja nööpnõelu sinna sisse väga mugav suruda ei ole, aga juba kahe päevaga on temast väga palju abi olnud. Talle on peale tõmmatud liibuv riie, mille alla saab polstrit lisada, kui vaja mõõte suurendada. Muidugi, kui üritasin talle esimese asjana seda Humana kleiti, millel pole ühtegi lukku ja mis on väga ihu vastas, selga tõmmata, sain aru, miks kokkulükatavad õlad (collapsible shoulders) head on. Aga noh, 39 EURi eest on seda mannekeeni küll. Kes soovib ka endale sellist soetada, siis mannekeen.ee aitab.

Veel mõned detailid kleidist.

eest

külg

Advertisements

2 thoughts on “Öine refashioning ja Kalamaja Päevad

Ütle sõna sekka!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s