Täidetud lubadus nr 1

Mis: Tea Dress (Burda 2/2014 #101A)
Millest: elastaaniga puuvillane elusügisekangas Kangast ja Nööbist
Suurus: ülaosa 38+3 cm FBA (lõpuks võtsin küll veidi kokku pikiõmblustest), seelik 40
Aega läks: kolme päeva õhtud ja tükk tänasest hommikustki (peamiselt muslinite pärast)
Raha läks: umbes 20 eurot

Hea:

 • Esimene vastlalubadus täidetud!
 • Huvitav lõige – seeliku esitükk ulatub selja taha, nii et üks seljatükk on kitsam kui pool selga, lisaks naljakas volditeema esiosas.
 • Normaalne (aga mitte täiuslik) istuvus.

 • Ilus kangas.
 • Naljakas düsfunktsionaalne kängurutasku.

Halb:

 • Varrukad tulid õlaõmblusest imelikud. Ei teagi, miks. Võibolla on siin mingi seos sellega, et muslinit tehes oli näha, et õlaõmblus on kuidagi liiga ees.
 • Ma ei mõelnud üldse sellele, et kui kanga pahem pool on valget värvi, siis paistab see näiteks varrukasuust välja. Kunagi võiks need käeaugukaare õmblused ära kantida, aga täna on vaja kleidiga juba peole minna.
 • Ilgelt närvi ajas see muslinite tegemine. Ise olen muidugi loll, kui üritan ignoreerida asjaolu, et lõige on väiksemalt büstile tehtud. Ega selle FBA tegemine nii väga jube ei olnudki, lihtsalt ma alguses ei saanud aru, mida ma üldse tegema pean, kui olukord selline on:

Tänan veelkord lugejaid, kes mind lõikest ja selle juhistest aru saamisel aitasid. Panen siia ka pildid poolikust seelikust, äkki kellelgi teisel on ka vaja kunagi teada saada, kuidas neid kokku panna.

Advertisements

6 thoughts on “Täidetud lubadus nr 1

 1. Maris

  Eestvaade on minu arust täitsa super! Kõik paistab (vähemalt fotol) nii sile ja veatu, et lust vaadata. Muster on ilus ja värvilahendus töötab hästi!

  Like

  1. Aitäh-aitäh :) Eestvaatel pole tõesti väga vigagi, seljaosa on vähe voldiline, aga ega ma ise end selja tagant just tihti ei näe, nii et ei lase end väga morjendada :)

   Like

 2. Selja osas aitaks kaasa vist seljjaosa lühendamine. Kui voodrit pole siis ma prooviks traageldada natuke vähemaks seda seljaosa ja siis selga. Traagelduse saab pärast lahti ära võtta, ei jää hullu midagi näha. Mul endal ka sellega tihti probleem ja see on olnud lahenduseks. Luku osas muidugi jama lahti harutada… Kleit ise näeb äge välja! See tasku on parajalt naljakas, aga no vähemalt ei ole otseselt kole. Mis järgmiseks? ;)

  Like

  1. Seljaosa on vist sellepärast pikk, et kuna tegin FBA, siis läks esiosa natuke pikemaks. Samas ma muidu teen üldiselt pihaosa 2,5-2 cm lühemaks. Ja lõpuks oli mul lihtsalt jumalast segamini, mis kui pikk nüüd täpselt oli ja mis oli nr 40 ja mis 38. Vaatan, kas annab traageldusega midagi teha.
   See tasku muide on väga mõttetu, aga ega ta välja ei paista ja vist on tal mingi eesmärk täita seoses nende voltidega. Nii et suva. Pealegi pakkus see peol palju kõneainet :)
   Järgmist asja pole välja valinud veel, aga sirvin praegu ajakirju :)

   Like

 3. Pingback: Me Made May kolmas nädal | Kohustuslik tegevusvabadus

 4. Pingback: Me Made May võidukas lõpp | Kohustuslik tegevusvabadus

Ütle sõna sekka!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s