Esimene samm vastlalubaduse täitmise suunas + niisama jutuveeretamist

Valisin esimeseks ajakirjakleidiks Burda 2/2014 101A Tea Dress’i. Ostsin täna kanga, pesin selle juba äragi, kopeerisin lõike ja laupäeval kavatsen sellega peole minna. Kangast ei hakka pilti siia panema, sest muidu pole kleit enam nii üllatuseküllane. Aga panen siia vihjeks ühe Rachel Ruyschi (1664-1750) maali.

Rachel Ruysch, Still Life with Flowers, 1716
Rachel Ruysch, Still Life with Flowers, 1716 ehk jah, ma teen endale varakevadeks kõdu- ja barokihõngulise kleidi.

Ainus probleem on see, et mu ajakiri on venekeelne ja lõiketükkidega lähemalt tutvudes ei ole see kleit enam üldse nii lihtne, kui ma arvasin. Vanasti olid Burdastyle’i leheküljel kõik juhised kõigile lugemiseks üleval, sõltumata sellest, kas sul oli lõige ostetud või mitte. Enam aga mitte. Burda lõpus on küll saksa-vene sõnastik, aga ega ma saksa keeleski kõiki õmblemistermineid ei tea. Ühesõnaga nutt ja hala, aga tegelikult mõtlesin juba mitu lahendust välja:

a) minna raamatukokku või ajalehekioskisse ja lugeda läbi ingliskeelse Burda juhend;
b) külastada ema või helistada talle ja lasta tal see ära tõlkida;
c) võtta end kokku ja teha endale selgeks venekeelne õmblemisterminoloogia, et edaspidi tõlkimispõhjustel raamatukokku või ema juurde minema ei peaks.

Ja nüüd paarist asjast, mis mu meeli viimasel ajal köitnud on. Esiteks jõudsid Amazonist kohale Tomoko Nakamichi “Pattern Magic” ja “Pattern Magic 2”. Mõlemad olid kasutatud, aga nägid välja nagu uued, ning maksid koos kohaletoimetamisega kokku umbes 30 eurot. Rahva Raamatus maksvad mõlemad raamatud praegu soodushinnaga 23.50. Siin on minu neli lemmikut kahe raamatu peale kokku:

Eks neid toredusi ole seal muidugi kamaluga, need neli meeldisid mulle lihtsalt kõige rohkem. Nüüd ei jää muud üle, kui osta kilomeeter odavat riiet, millega katsetama hakata.

Siis avastasin alles nüüd enda jaoks sellise asja nagu The Metropolitan Museum of Arti digikogu. Paned aga õigesse kohta linnukesi ja ilusaid kleite minevikust tuleb nii et mühiseb. Seal on peale kleitide muidugi veel palju teisigi silmarõõmu pakkuvaid esemeid. Siin üks võibolla mitte just kõige ilusam, aga kahtlemata lahe kleit.

http://www.metmuseum.org/collections/search-the-collections/149754

 

Advertisements

11 thoughts on “Esimene samm vastlalubaduse täitmise suunas + niisama jutuveeretamist

 1. Tädi Maimu

  Õmble s/ v. Ühenda pikki läbilõiked. Õla ja külje õmblused. Varrukad kokku ja otsa. Seelikuosa kokku ja ühendada ülemise osaga. Lukk, kaelakaare kant ja vooder ning alläär. Valmis. Iga õmblemise ja ühendamise vahel on soovitav kleiti ka triikida. Ja noh proovi ka ikka

  Like

   1. Tädi Maimu

    No nii, esiosa keskmine detail on lõigatud murdejoonel ( ka seeliku osa oma)
    esmalt õmmelda rinna s/v. Ajakiri soovitab triigi suunaga alla AGA TRIIGI ÜLES st s/v õ/varu suunaga üles. Siis õmmelda ülaosa pikkiläbilõiked ja küljed. Triikida suunaga keskjoone poole.
    Õmmelda varruka alumine õmblus. Ühendada varrukas käeugukaarele.
    Õmmelda õlaõmblus/varruka pealmine õmblus. Õ/v triikida lahku.
    Õmmelda seeliku osa s/v, pikki läbilõiked. Triikida.
    Sinna tekib minu arusaamist mööda selline känguru tasku. Det nr 8 on ka lõigatud murdejoonel. Edasi vaatan hiljem :)

    Like

    1. No tuhat tänu sulle, Maimu! Ilma selliste internetis leiduvate abivalmite inimesteta nagu sina oleks ma vist ammu nõela nurka visanud. Kängurutasku seletab nii mõndagi. Ehk kui tükid välja lõigata, saab olukord selgemaks. Minu jaoks on lahendamata veel küsimus, mida need jooned detailidel 7 ja 8 teevad, mis ei ole sissevõtted. Aga tuleb ehk uuesti lõikeleht lahti lüüa ja vaadata, mis seal kirjas on.

     Like

   2. Tädi Maimu

    Ok kui ma nüüd õieti aru sain tuleb det nr 7 asetada pooleks mööda ekj parem pool sees, ja õmmelda see välja ulatuv jubin kokku. Siis ühendada nr8 ja 7 omavahel. Mööda õmb kus on märgitud punkt 9. Et siis seeliku osal õmbled s/v siis teed seda mis ma just kirjutasin. Siis ühendada alles jäänud seeliku det. Ja siis seelik ülaosaga kokku, selja keskõmb. , lukk , kaelakaare kant, alläär ja varruka suud
    Tiba segane sai aga noh abiks ikka =D

    Like

  1. Jepjep, olen seda vaadanud-lugenud, aga praktilist kasu pole sellest veel saanud, sest millegipärast ei tule selle raamatu olemasolu mulle meelde, kui hätta jään.

   Like

Ütle sõna sekka!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s