Siivsalt sensuaalne kleit teaduste doktorile

Toss on väljas ja pole eriti jaksu olnud midagi teha, õnneks suutsin end kokku võtta ning Jana kleidi lõpuni õmmelda. Pabistasin üsna kõvasti, sest tegu oli ikkagi esimese teisele kehale õmmeldud asjaga, aga kokkuvõttes läks kõik üsna normaalselt. Nagu näha, siis kleidi värske omanik ei paista ka eriti viril olevat.

Sokid vist ei kuulu edaspidi komplekti :P (Jana lubas pilte internetti panna, muide)
Sokid vist ei kuulu edaspidi komplekti :P (Jana lubas pilte internetti panna, muide)

Kuna see oli juba kolmas Wiggle Dress, siis oli õmblemisprotsess käpas. Imekombel õnnestus isegi need kaenlaalused kolmnurgad kokku sobitada.

Mis: Wiggle Dress (Gretchen Hirschi teosest “Gertie’s New Book For Better Sewing”)

Millest: Kas sildil võis olla kirjas žakaarriie? Igatahes on selline natukese elastaaniga veidi reljeefne paksemapoolne kangas. Umbes 2,5 meetrit laiusega 140 cm. Kui oleks kas või sentimeetri jagu pikemaid varrukaid tahtnud, poleks sellest kogusest riidest jätkunud.

Suurus: Alguses ajasin Janale selga enda õmmeldud kleidi, mis oli suuruses 6. Häda pärast oleks vist seegi läinud, aga mitte päris, sest Jana on minust pea 20 cm pikem ja tal on laiemad õlad. Tegin uue õmblusproovi, mille lõikasin välja nr 8.

Muudatused: Kuna nr 8 kleit oli õlgadest kitsas, leiutasin guugeldamiseta, kuidas kleiti õlgadest laiemaks saada. Esiosaga oli lihtsam, sest see koosnes kolmest tükist. Panin küljetükkide ülaosale lihtsalt natuke laiust juurde. Tagaosaga olin rohkem jännis, lõpuks tegin õlga ülevalt alla julma sisselõike, mille 2 cm laiuseks harali ajasin; seejärel silusin kaelakaare sujuvaks. Ilmselt mitte kõige adekvaatsemad lahendused, aga kleit läks lõpuks selga küll.

Aega läks: Ilmselt umbes kümme tundi koos õmblusproovi tegemisega.

Raha läks: Mul ei läinudki :)

Hea:

  • Jana paistis rahul olevat. Jee!
  • Luku juures klapib muster päris hästi.
  • Kaenlaalused kolmnurgad klapivad ka hästi.

Halb:

  • Ma mõtlesin, et mul õnnestub mustrit vähemalt ühes suunas klapitada, aga see oli kõigi nende läbilõigete ja sissevõtete pärast üle mu jõu käiv.
  • Venitasin äärestades kogemata varrukaotsad ja allääre natuke välja.
Advertisements

3 thoughts on “Siivsalt sensuaalne kleit teaduste doktorile

    1. Hehe, oh sind naljatilka! Üldiselt kui keegi hakkab mingib kleidiõmblemissoovijutuga pihta, suunan neid pikema jututa esimese asjana sinu Facebooki lehele. Ma õmblen ikkagi liiga aeglaselt ja halvasti veel, et julgeda küsida hinda, mis tegelikult mu aega ja vaeva väärt on, ja ma näen selles igasuguste jamade potentsiaali.

      Like

Ütle sõna sekka!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s