Nädal linkides #2

Name That Pattern – Pattern Peter Lappini blogi rubriik “Name that pattern” on humoorikas assortii grotesksetest lõigetest, millele lugejad nimesid pakuvad. See nimede osa pole mind kunagi paelunud, aga need lõiked… Tegelikult on kogu see blogi fenomenaalne, sest Peter Lappin 1) on mees, kes õmbleb; 2) armastab 1940ndate naisteriideid; 3) alustab sageli huvitavaid diskussioone moe, tarbimise, popkultuuri jms teemadel; 4) õmbleb oma “cousin Cathyle“; 5) on vanuses 40+; 6) tundub olevat lihtsalt eriti tore inimene! Jee!

Thread Theory on üks väheseid poppe väiksemaid lõikeid tootvaid ettevõtteid, mis ka meestele mõtleb. Kunagi talvel lugesin neist, aga siis olid neil ainult lubadused, nüüd on siis ka ühe trikotaažkardigani lõige turule paisatud. Kusjuures eriti meeldiv üllatus oli toda kardigani soliidses eas habemiku seljas näha! Suurem valik erinevaid vanuseid, sugusid ja kehasid teeb mind kohe õnnelikumaks.

Thread Theory Newcastle kardigan. Foto: http://www.threadtheory.ca/product/newcastle-cardigan

Lihtsalt pluus, mis mulle silma jäi. Tahaks ka sellise teha, aga eriti ei usu, et lähiajal välja suudan mõelda, kuidas seda teha, kui otseselt lõiget pole.

Oioi, Charity Shop Chic on jälle ägeda ümbertegemisega hakkama saanud! Seekord taassündisid suvalised teksapüksid teksaseelikuna, mil on külgedel peplumid ehk asjad, mille eestikeelsed vastet ma praegu järele uurida ei viitsi.

Charity Shop Chic http://charityshopchic.files.wordpress.com/2013/06/collage.jpg?w=830

Colette Patternsil uus Hawthroni-nimeline kitli lõige väljas! Kui eelmine Laureli-nimeline lõige mind eriti ei erutanud, siis see tundub jällegi üsna kenake. Vahelduseks ka krae, mis pole ümarate nurkadega. Modell on ka paras kompu muidugi.

Hawthorn / Colette Patterns http://media.coletterie.com/2013/06/cp1026-02-hawthorn-full-650×975.jpg

Supelsajand – Eesti Rahva Muuseumi teadur-kuraator Anu Järs kirjutab supelkostüümidest läbi aegade. ERM-i blogi on üldse väga tänu- ja jälgimisväärne lugemismaterjal!

Konstruktor DIY Kit –  Umbes 35 euro eest saad soetada endale plastmassist peegelkaamera konstruktori. Paned aga ise tükid kokku ja peaks täitsa pilti tegema. Tundub huvitav, aga ma suutsin selle ostmist enda jaoks ainult nii ratsionaliseerida: ostan konstruktori, et taastutvuda peegelkaamera siseeluga, mille tulemusel oskaksin ära parandada normaalse peegelkaamera, mis mul vigasena sahtlis seisab. Mõistlikum oleks vist parem kohe kaamera remonti investeerida…

Konstruktor DIY Kit http://shop.lomography.com/us/konstruktor/k/o/konstruktor_box_quarter_open.jpg

DIY: Pollock Dress – Ma ei tea mitte midagi tekstiilivärvidest, veel vähem nendega värvimisest, aga see idee tundus nii lahe, et ostsin juba Karnaluksi e-poest kaks riidevärvi ära. Nüüd jääb üle vaid kleit õmmelda ja jaanipäev kodus istumiseks reserveerida.

Pollockist inspireeritud kleit. Foto: Dare to DIY http://daretodoityourself.blogspot.it/2012/05/diy-dress-pollock-impulse.html

Lõpetuseks ülevaade juulikuu Burdast Anna blogis. Jälle palju variatsoone nelinurkade teemal.

Advertisements

Ütle sõna sekka!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s