Tegin omale Doppelgängeri

Varem või hiljem pidi see ometi juhtuma: tegin omale mannekeeni! Õieti ei teinud mina eriti midagi, tegija oli Sillu. Minu ülesanne oli vagusi püsida ja mitte liiga palju viriseda. Hämmastav, kui väsitav on kaks ja pool tundi ühe koha peal liikumatult seista. Eriti väsisid ära jalad. Tegelikult internetis juba hoiatati selle eest, mistõttu taipasin sandaalid jalga panna.

Mannekeeni tegemise meetodeid on mitmeid, levinuim viis on end lasta üle teipida, seejärel teibikihid tagant lahti lõigata, uuesti kinni kleepida ja seejärel torso millegagi täita (sarnane õpetus, aga paberteibiga, video, artikkel eri meetoditest). Teibina kasutasin Ehituse ABC-st soetatud niiskuskindlat halli teipi (50mm*50m 4.90€) ja oranži PVC kaitseteipi (50mm*33m 4.50€). Hall teip sai kõik otsa, oranžist jäi osa alles, võib-olla lausa pool. Täitematerjali osas oli mitmeid variante (kaltsud, padjatäide, ajalehenutsakad, Makroflex, betoon ja muudki), aga ehituspoes jäi silm peale vahtpolüstüreeni graanulitele (30l 4.50€). Olime ratastega poodi läinud, aga Sillu nõustus pikema veenmiseta selle graanulikoti oma seljakoti külge siduma ja sõit võis alata!

materjalid

IMG_2856 Kiiresti selgus, et kleepijal läheb töö nobedamalt, kui ribad valmis lõigata.

hallKasutasin alumise kihina keemilise puhastuse kilekotti. Proovisime ka (biolagunevate) prügikottidega asja ära ajada, aga läksime mõlemad juba esimeste minutitega ilgelt närvi, sest neilt ei saanud vajadusel teipi lahti tõmmata. Kile asemel võinuks ka t-särki kasutada, mille pärast oleks katki lõiganud. Võib-olla poleks siis nii palju higistanud?

IMG_2860

Järgnevail piltidel higistasin ma juba sellistest kohtadest, mille kohta olin seni arvanud, et need ei higista.IMG_2863 IMG_2865Ma ei tahtnud pealmiseks kihiks metalset halli, mistõttu halli teibi lõppedes jätkasime oranžiga. See venis ja oli teistsugune, aga käis kah.

oranz

IMG_2868 IMG_2873Alustasime kleepetööd umbes 20.20, lahti saime lõigatud 22.50. Võinuks ka kauem minna, aga viimased 30 minutit oli kole tuli takus, sest tahtsime poodi jäätise järele jõuda. Niisiis peale manni seljast võtmist jäi ta vedeledes meid ootama. Nägi välja nagu mina pensionipõlves.

IMG_2874

Samal ööl ei jaksanud sellega enam tegeleda, nii et täistoppimisega mässasime järgmisel päeval. See osutus muide võrdlemisi tüütuks tegevuseks, sest me polnud enne arvestanud asjaoluga, et allservale peaks kuhugi märkima, milline jupp sellest ära lõigata, ilma et mann ette või taha kaldu jääks. Graanulid olid võib-olla natuke vale valik, sest nad vajusid kuidagi alla ja manni kõht jäi lõpuks minu omast veidi paksem, mistõttu edaspidi pean teda enne kasutamist vist patsutama. Samas Makroflex, mida poes vaatasin, oleks vist veel halvem olnud, sest kuuldavasti paisub see nii kõvasti, et võib kesta välja venitada.IMG_2877 Esimene vasikas läheb teatavasti aia taha, aga see mann tuli minu meelest päris normaalne välja! Siinkohal taas au ja kiitus kannatlikule kleepijale, ma ise vist küll kellelegi seda teha ei viitsiks.

Sisekaemusliku külje pealt tahaks mainida, kui õõvastav oli oma kehaga nii silmitsi seista. Kleeplindiga kaetult oli palju paljam tunne, kui alasti olles, sest kõik jooned olid lihtsalt nii eksplitsiitselt välja pais. Samas kujunes protsess kuidagi kehaga leppivaks ja see on muidugi tore. Teine asi on see, et nagu endale õmmeldes, on ka mannekeeni tehes mu eesmärk produtseerida võimalikult hästi istuv ja minu kehaga kooskõlas olev toode. Millegipärast töötan ma ise sellele järjekindlalt vastu, näiteks aeg-ajalt kõhtu sisse tõmmates. Mannekeeni tehes hoidsin end küll võrdlemisi hästi tagasi. Aga ikkagi. See on lihtsalt nii jabur, aga plaanin sellest ajapikku üle saada.

Advertisements

4 thoughts on “Tegin omale Doppelgängeri

 1. molforun

  Väga lahe blogi, uurin huviga ja lappan linke!

  Tegin ka just eelmisel nädalal sama tehnika järgi endale manni. Sisse panin aga vatiinijääke, ning need 2kg 2 euri eest sain Veerenni 29 tänava hoovist, kummalisest kangapoest, kus hunnikus lukke ja soodsaid kangaid (kanga meetrid tavaliselt 2.50 ja 3.50 vahel). Vatiiniga tuli päris korralik ja sain manni ilusti õigesse mõõtu vormida.
  Kuna vatiini sain tihkelt panna, siis sain ta lihtsalt vanast lipuvardast tehtud posti otsa seisma panna. Kuna minu mannil on ka veidi jalgadeosa, siis pulk ühest jalast sisse ja seisab ilusti sirgelt!

  Like

 2. Esta

  Aitäh ja tore, et huvitav on!

  2 kilo vatiini on vist päris mahukas kogus :) Nimetatud Veerenni poest ei ole ma kuulnudki, tundub intrigeeriv ja homme on palgapäev, nii et tuleb üle vaadata. Tänan vihje eest :)

  Like

Ütle sõna sekka!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s