Tasuta naisteriiete lõigetest

Tahtsin kirja panna eri kohad, kust omale pdf-formaadis lõikeid tõmmata saab, aga taipasin, et palju lihtsam ja efektiivsem on selleks Pinteresti kasutada. Niisiis tegin sinna vastava tahvli, mida ma viitsimist mööda täiendada püüan. Ma ei ole neist kaugeltki mitte kõiki ise läbi õmmelnud, aga mis siis. Otsustasin lähtuda oma subjektiivsest maitsest, mistõttu pole iga allika kõik lõiked ära pinnitud. Samuti ignoreerisin laste- ja meesterõivaid ning patju, kotte jms.

Olgu siinkohal aga ära mainitud kolm sisukat lehekülge, kus on palju lõikeid koos.

BurdaStyle – BurdaStyle on sisuliselt ajakirja Burda portaal, kust saab nii raha eest kui tasuta igasuguseid lõikeid omandada. Üks esimesi hilpe, mille endale õmblesin, oligi sealt pärit Danielle-nimelise lõike järgi meisterdatud kleit.

Sew Daily – Avastasin selle alles loetud päevad tagasi, nii et ei oska kommenteerida, kui head need lõiked siin on, aga igatahes on neid palju. Leidub riideid täiskasvanutele ja lastele, lisaks kodukaunistamislõikeid. Lõiked on küll tasuta alla laetavad, aga juhiste lugemiseks tuleb ajakiri osta (see peaks ka digivariandis soetatav olema). Aga kes natuke õmmelda oskab, mõtleb vast ise ka välja, kuidas neid tükke kokku panna.

Modern Sewing Patterns – Palju lõikeid, aga ebainspireerivad ja koledad pildid. Pole ise ühtegi järele proovinud.

Ja siis veel üks Pinteresti tahvel, kus sadu tasuta lõigete linke. Osa aga kordub ja seal on ka muud õmblemisvärki peale naisteriiete.

Pdf-formaadis lõigetest nii palju, et neid ei pea kalkapaberile kopeerima, nagu ajakirjalõikeid, vaid tavalise printeriga välja trükkima ning seejärel kokku kleepima ja välja lõikama. Lehekülgede arv küündib 50-ni, nii et võõra printeri ekspluateerimise võimalus tuleb kasuks.

Advertisements

4 thoughts on “Tasuta naisteriiete lõigetest

  1. Tõmbasin endale mõned lõiked Modern Sewing Patternsist paar nädalat tagasi. Jama on see, et need on mõeldud plotteriga printimiseks (ei ole kenasti ära tile’itud) koledatest piltitest hoolimata leidsin nii mõnedki lõiked. Ei tea kas ma neid kõiki ka õmblema hakkan aga kui tasuta antakse :D

    Like

  2. esta

    Veab! Ma ei tea vist kedagi, kel plotter oleks, mistõttu ruunan tavalisi võõraid printereid, millele küüned taha saan.

    Like

Ütle sõna sekka!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s