Ei, ma ei ole midagi uut valmis saanud

IMG_2790

Siin ta on, Gertie raamatu Portrait Blouse. Soetasin imekauni maasikatega puuvilla ja siidi seguse riide Kangast ja Nööbist. Selle peale ei taibanud ma tol hetkel muidugi mõelda, et läbipaistva kanga õmblemisega kaasnevad mitmesugused probleemid, näiteks ei tule kõne alla lõikekohane kant, mida lõige muidu ette nägi. Õnneks selgus, et pluus vupsab selga ka ilma lukuta, mis pidanuks külje peale tulema. Abiks seegi. Aga selle kaeluse kantimine ajas mind nii närvi ja võttis igasuguse õmblemise isu ära, nii et panin selle nüüd ootele ja teen need kaenlaaugud ja allääre siis, kui olen maha rahunenud.

IMG_2792

Rahustuseks tegin eile ülaloleva tädilt saadud jaki varrukad lühemaks. See jakk on nagu optiline illusioon: esimesel pilguheitel on tegu klounikostüümi osaga, aga kui silmi kissitada ja natuke kauem vaadata, näed ägedalt lõbusat jakki, mis ei tundu enam üldse naeruväärne. Jakk võiks numbri jagu väiksem olla, aga ma ei oska seda küll kusagilt kokku võtma hakata. Rinnavoltide sissevõtmiseks peaks vist taskud küljest lahti harutama ja küljeõmbluste muutmiseks varrukad eemaldama. Ei viitsi.

Eelmisel nädalal oli viimane osa The Great British Sewing Bee’st. Nii tore sari, ma võiks kõiki osi uuesti vaadata ja ikka poetaks mõne liigutuspisara! Ma ei ole kahtlemata ainus, kes nii arvab: saade osutus nii popiks, et Suurbritannias suurenes hoobilt õmblusmasinate müük ja õmbluskursused müüdi kiiremini välja kui muidu. Tilly blogis on mitu toredat postitust saates osalejate intervjuude jms-ga (Laureni poe avamine, behind the scenes, intervjuu Laureniga, intervjuu Jane’iga, intervjuu Markiga jne). Kes veel sarja näinud pole, vaadake kas või siit (see on esitlusloend, kus on kõik neli osa).

Advertisements

Ütle sõna sekka!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s