Naised, progema! Ehk kolmas Rails Girls Tallinn juba aprillis!

Seniste postituste põhjal võib jääda mulje, nagu siinse ajaveebi näol oleks tegu käsitööblogiga. Ometi oli minu ja Janika algne idee pidada tegemise blogi. Just praegu ongi paslik tõstatada programmeerimise teema. Nimelt toimub Garage48 Hubis (Rävala pst 7) 26. ja 27. aprillil Tallinnas Rails Girls. See on ainult naistele mõeldud kahepäevane töötuba, mille käigus tehakse selgeks progemise algtõed, kasutades selleks programmeerimiskeele Ruby raamistikku Rails. Osalejatelt ei eeldata mitte mingisugust progemisoskust ja kõik on tasuta.

Rails Girls sai alguse Soomest, kuid on nüüdseks oma kombitsad üle maailma laiali ajanud (vt kaarti). Tänavukevadine Rails Girls toimub Tallinnas juba kolmandat korda. Esimesest, mis toimus mullu märtsis, võtsin osa õpilasena, järgmist, septembrist toimunut, aitasin juba isegi korraldada. Janika on mõlemal üritusel osalenud nii korraldaja kui ka coachina ja peale selle on ta käinud Berliinis kohtumas sealsete korraldajatega.

Aja jooksul on ilmsiks tulnud mitmeid Rails Girlsi kontseptsiooni puudusi, aga ometi on see minu arvates praegu üks parimaid võimalusi progemismaailma sukeldumiseks, kui eelnevad teadmised on null(ilähedased).

Järgnevalt mõned lingid, mis asjast lähemalt pajatavad.

Rails Girls App Tutorial. Juhised, mille järgi Rails Girlsil igaüks väikese veebirakenduse valmis teeb

Rails Girls Tallinna lehekülg, kus on üleval täpsem info ja link regamisvormile.

Postitus meie lugemise blogis ehk mis must peale Rails Girlsil käimist sai ja mida tegi minuga Michael Hartli raamat “Ruby on Rails Tutorial. Learn Rails by Example”

Postitus, milles jagasin nõuandeid neile, kes Rails Girlsile ei saanud tulla, aga tahaksid omal käel ikkagi progemisega algust teha.

MTÜ Tech Sisters ehk organisatsioon, mille asutajaliikmete hulka me Janikaga kuulume. Kuigi Rails Girls on iseseisev üritus, mida ei seostata kusagil mingi konkreetse korraldajaorganisatsiooniga vms, siis tuleb tõdeda, et eelmise ja järgmise Rails Girls Tallinna korraldajad on tulnud just meie MTÜ ridadest.

Advertisements

Ütle sõna sekka!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s