Garden Party Dress (honigdesign)

IMG_2676

Mis: Kleit Garden Party Dress Honig Designilt

Millest:

 • 2,3 meetrit puuvillast kangast Foorumi Kangast ja Nööbist
 • 40 cm peitelukk Vineeri Abakhanist
 • kahte sorti voodririie (esimene osutus kasutuskõlbmatuks)

Suurus: 14

Aega läks: umbes kolm-neli päeva

Raha läks: Kanga hind oli 10.90 eurot/meeter, nii et kokku läks umbes 25 eurot. Ühe varrukateta pluusi jagu jäi seda aga veel alles. Lukk maksis 71 senti.

Märkimisväärsed töövõtted:

 • Voodri paigaldamine. Minu esimene voodriga õmblustoodang!!! Olgugi et vooder ei kata varrukaid ega seelikuosa.
 • Peiteluku õmblemine
 • Varrukate õmblemine. Teate, ma vihkan varrukaid. Mitte et ma paljate bingowingsidega armastaks ringi patseerida, aga mul pole siiani ühegi varruka paigaldamine täiuslikult välja tulnud. Alati on midagi üle või puudu ja siis tuleb hakata kombineerima, krookima ja voltima, et mingitki asja sellest kõigest saaks.

Muudatused:

 • Tegin ülaosa 5 cm lühemaks. Kui ükskord selle selga sain aetud, paistis, nagu kannaksin rinnahoidjat. Siis meenus nagu kusagilt, et lõike   autor on minust vaid kaks tolli pikem (tavaline taks on minust viis tolli pikem).

Hea:

 • Mulle lihtsalt nii hirmsasti meeldib see kangas! Värvid ja muster on täpselt mu meelt mööda. Seelikusosa voldid on ka väga kaunid.

IMG_2680

 • Teoreetiliselt evib lõige kõiki omadusi, mida ma ühelt argikleidilt ootan.
 • Mõnes kohas jookseb muster päris kenasti kokku.

IMG_2686

 • Selgus, et voodri paigaldamine ei olegi ilmvõimatult keeruline. (Arenguruumi kahtlemata on.)

IMG_2690

IMG_2696

Halb:

 • Muster ei jookse päris igas kohas nii kokku, nagu võiks.
 • Kuna lukk on liiga lühike, on kleiti raske selga panna. Selle asemel tuleb end sellesse toppida, saatjaks hirm, et kohe midagi rebeneb.
 • Ülaosa ja varrukad tulid kuidagi sellised, et niisama seistes pole suurt häda midagi, aga kätega väga vehkida ei saa, sest kitsaks läheb. Peale selle on ülaosa tagumine osa kuidagi lai.
 • Alguses lõikasin voodri välja mingisugusest beežikast polüestrist voodririidest, mille ma kunagi Uuskasutuskeskusest soetasin. Paraku oli see täiesti vormist väljas ega allunud mu korraldustele. Tundus, et lõimelõngad on täiesti suvalisti pidi. Seetõttu andsin alla ja kasutasin mingisugust teist voodririiet, mis oli tegelikult ühe Ottobre kleidi seelikuosa voodriks välja lõigatud (aga too kleit on teadmata ajani lõpetamata asjade riiulis).
 • Varrukate õmblemine läks üsna vaevaliselt, sest idee poolest pidid need ilma igasuguse vurhvita tulema, aga lõpuks oli ikkagi varrukat kuidagi palju varrukaaugu jaoks ja siis pidin pusserdama hakkama, et see korda saaks.
 • Olin korduvalt nutma puhkemas, sest alumine niit oli liiga lõtv või ülemine liiga pingul. Tõenäoliselt oli hoopis midagi muud valesti, igatahes oli sellega üks igavene kepp ja käpikud, kui nii võib öelda. Viskasin oma Veritase vahepeal nurka (õieti nihutasin laua teise otsa) ja katsusin õmmelda antiikse Singeriga, aga sellegagi läks midagi pekki. Omajagu õmblesin ka ema Husqvarna Huskystariga, sellel oli mingi häda ülemise niidiga. Väga frustreeriv! Peale selle oli ema triikraual midagi viga ja auruaugud jätsid koleda reljeefse mustri mu voodrile.

Kuigi halba sai rohkem kirja kui head, pean kogu projekti siiski õnnestunuks. Tahaks edaspidi ka selle lõike järgi midagi õmmelda, aga siis tuleb ülaosa korralikult timmida. Pole välistatud, et käiku läheb ka ainult seelikuosa ja ülaosa võtan mingist teisest lõikest. Igatahes tuhat tänu honigdesignile, kes lõike üles riputas ja selle eest rahagi ei taha!

IMG_2678

Advertisements

5 thoughts on “Garden Party Dress (honigdesign)

 1. No aina uhkemaks läheb! Seljaosa tundub jah tiba lai, sissevõtteid oleks pidanud natuke hoogsamalt/pikemalt sisse võtma. Seda on ise muidugi raske märkida kui just ennast kaheksaks ei oska keerata.
  Nüüd tuleb nipinurk: kui sa edaspidi tahad ka voodrit panna ilma põhikangast lõikekohase kandita kaeluses, siis on hea mõte see voodri ja põhikanga õmblusvaru voodri poole maha teppida kohe murdejoone juurest. Siis veel pressuuritada ja siis on kindel värk, et see vooder sealt never välja ei hakka piiluma. Muidugi tuleb kasuks veel ümarajooneliste õmblusvarude sälgutamine. Loodan, et said aru, mis ma siia kokku kirjutasin!
  Nii ja peale värvlikursust tuleb varruka otsa panemise kursus sul. Kusjuures minu jaoks olid ka varrukad kõige õudsem osa õmblemise juures pikka aega. Nüüd, kus ma olen oma elus sadu varrukaid paigaldanud, on varrukaare kohendamine kuidagi silma järgi selge. Ja otsapanek ka läheb üsna libedalt. Aga noh, aeg ja kogemus, see siin ainult aitab.
  Kleit ju muidu imeilus! Vooder seelikuosas (voltideta) oleks vast kandmisel abimees. Ma ei saa päris sellest kangast aru, kui mihkel see näiteks käimisel mööda sukkpükse üles ronima on. Mitte väga libedate kangastega on mul kogemusi, et krahmavad teised kinni ja siis pole see kõige mugavam kandmisel.

  Like

 2. esta

  :)
  Kandsin seda kombineega, aga seelikuosa ronis ikka natuke totakalt jalge külge. Jäin mõtlema õmblemise käigus, et kas vooder peab ka voltidega olema või mitte. Suutmata otsustada, jätsin lihtsalt ära :P

  Mis varrukatesse puutub, siis mõtlesin juba, et peaks lihtsalt paar vana voodilna ette võtma, neist miljon varrukat välja lõikama ja siis nii kaua nendega harjutama, kuni asja käppa saan. Mõnes mõttes on see morjendav, et kohe kõik välja ei tule, aga teisalt on jälle innustav mõelda, et kui piisavalt kaua proovida, siis läheb tulemus paremaks.

  Like

 3. Eks see voodilina ole ju üks ja sama materjal. Selle puhul varrukaid vorpides saad sa käppa, kuidas varruka ülemist kaareosa õmblemisel just selle kanga puhul kokku hoida. Teise paksuse/koostisega kanga puhul tuleb seda kokkuhoidmist jälle teise tundega teha.
  Õmblemine on ikka üks suur tunnetamine küll :)

  Like

Ütle sõna sekka!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s