Õmblemisblogidest

Ilma internetita ei oleks ma kindlasti õmblema hakanud. Ainult raamatutele lootma jäädes võib väga kähku nutma hakata, sest õmblemine on minu arvates liiga visuaalne tegevus ja mõnda töövõtet on ilma kolmeteistekümne pildi ja nelja videota täiesti võimatu sooritada. Õnneks on internet olemas ja siin leidub väga palju blogisid, kus õmblemisest heietatakse. Järgnevalt sellest, milliseid blogisid ja miks mina regulaarselt loen ja kiibitsen. (Kõigi kohta ei jaksanudki kirjutada, nii et siin on vaid kõige lemmarimad.)

Tilly and the Buttons Väga nummi blogi, mida peab briti tütarlaps, kes kolm aastat tagasi õmblema hakkas ja praeguseks teistelegi õpetussõnu jagada oskab. Eriti kasulik on algajatele mõeldud rubriik Learn To Sew. Praeguseks on ta juba ühe päris enda lõikegi turule toonud ja järge ootab teine. Tekib küsimus, miks ma ise üldse midagi kirjutan, kui sellised blogid olemas on.

Paunnet Selle itaallanna Anna blogi pastelsus ja pinterestlikkus on mõneti petlik. Võiks arvata, et ta kannab ainult ümaranurksete kraedega pluuse, naeratab malbelt ja on veitsa igav, aga ei! Nimelt rõõmustab ta kogu internetti ülevaadetega õmblusajakirjadest (peamiselt Burda, aga tuleb ka mingeid Itaalia omi ette). Kuna Burda hiilgas eelmisel aastal erakordselt debiilsete mudelitega (vahepeal kiskus asi peaaegu groteskseks minu arvates), ei hoidnud Annagi end tagasi kui hukkamõistu väljendamiseks läks. Igatahes on need ülevaated väga kasulikud, kui ei ole veel otsustanud, kas osta ajakiri või mitte. Peale selle on Anna suureks vooruseks ta mitmekeelsus, kuna ilma temata ei teaks ma prantsuskeelsest õmblemisele pühendatud internetiosast üldse midagi. Näiteks eelviimases postituses tutvustab ta ühe Belgia päritolu lõikefirma Blousette Rose toodangut. Lisaksin veel, et hea põhjus lugemiseks on ka autori silmipimestav ilu, aga see ei oleks ju korrektne, ega ju.

Charity Shop Chic Teadmine kõnealusest blogist jõudis minuni alles kaks päeva tagasi, aga pidasin vajalikuks teda juba mainida. Enamik blogidest, mida loen ja vaatan, taotlevad peamiselt tütarlapselikku vintage stiili, see daam aga jälgib uut moodi ja rõivaid punasel vaibal. See iseenesest poleks just teab mis huvitav minu jaoks, aga põnev on see, et moodsate šnittide saavutamiseks kasutab ta kaltsukatest (õieti heategevuspoodidest ehk charity shopidest) soetatud odavaid rõivaid. Minu arvates nõuab kolmest meeste t-särgist sellise kleidi tegemine ikka meeletut leidlikkust ning õmblemis- ja konstrueerimismeisterlikkust. Kuna olen ise üsna fantaasiavaene, imetlen ja austan väga selliseid õmblejaid.

Beau Baby Suzanne’i tahaks kohe iseloomustada sõnaga eluterve (lugege kas või ta hiljutist postitust Pinteresti halvast mõjust). Keda huvitama peaks, siis kajastab ta põhjalikult Project Runways toimuvat. Mina pole seda seriaali kordagi vaadanud, aga tundub, et iga teine õmbleja laias maailmas vaatab seda. Igatahes on Suzanne’i blogi kena lugemismaterjal, kust saame lugeda, kuidas üks New Yorgis elav lapse ja mehega naine samaaegselt õmmelda ja muud elu ohjes hoida jõuab.

Coletterie See on Colette Patternsi blogi, kust saab eelinfot ilmuvate lõigete kohta, õmblemisnippe, näeb, mida teised on Colette Patternsi lõigetest õmmelnud jne. Kaunis, õpetlik, informatiivne, tihti huvitavatel teemadel lugejate seas diskussioone tekitav.

Casey’s Elegant Musings Casey elab oma elu 1950ndate stiilis, mistõttu leiab blogist õpetusi ka ajakohaste ehete, meigi ja muu säärase asjus. Kunagi lugesin teda suurema innuga, aga siis rauges mu huvi tolle ajastu vastu, nüüd on ta aga kohe sünnitama asumas, mis tähendab, et viimasel ajal on blogi vaikne olnud ja ega niipea midagi põrutavat vist oodata pole. Aga siit leiab palju kasulikku sellegipoolest, vaadake kas või siia.

Gertie’s New Blog for Better Sewing Olen siin blogis näidanud kahte hilpu, mille Gertie raamatu juhatusel õmblesin, siin on siis taas link tema blogile. Gertiet võiks iseloomustada kui feministi, kassiomanikku ja 1940/1950ndate esteetika viljelejat. Blogis läheb tihti keha, välimuse, ilu, moeajaloo jne teemalisteks keskusteludeks. Ta on oma blogistamisega nii edukas, et kunagise töö lasteraamatute toimetajana on ta hüljanud ja elatubki nüüd õmblemise õpetamisest, blogimisest ja raamatute kirjutamisest (järgmine ilmub 2014. aasta sügisel). Ma ei ole ise seda proovinud, aga väga populaarne on ta videokursus Craftsys, kus ta õpetab üht õiget bombshell kleiti tegema.

JuliaBobbin Kui muidu on minu blogimaailm üsna sünnis ja kohati liigagi tagasihoidlikku joont hoidev, siis siin on üks sensuaalne noor daam, kes vahel ka paljast selga ja kintsugi näitab. Ta blogist leiate palju Mad Menist inspireeritud kleite, uhkeid pitse ja muud fäänsimat kraami. Kuna ta viimasel ajal omadega rase on olnud, vilistab blogis tuul ja ega enne vist midagi loota pole, kui titt ilmale toodud on.

Kazz The Spazz Austraallanna Kazzi ekstsentrilist loomingut ja stiili jälgin ma seetõttu, et ma ise ei riietuks elu sees nii. Vaatan ta riideid ja ei saa aru, kus üks asi lõpeb ja teine algab või mis üldse toimub ja kas see on nüüd ehe või seelik või wtf. Kõike seda heas mõttes! Väga põnev.

So, Zo… Blogipidaja Zoe on üle interneti kuulus taaskasutaja, kes on algatanud mitmeid upcycling/recycling/refashioning vms projekte ja üritab aga vähem osta, kulutada ja planeeti vaevata. Üks Zoe lahedamaid algatusi on olnud me-made/self-stitched kuud, millest osalejad püüavad ühe kuu jooksul ainult enda õmmeldud riideid kanda. Reedeti on ta blogis Refashion Friday, kus ta jagab nippe, kuidas nõmedast vanast nartsust eriti lahe uus hilp teha. Vahel on reedeti ka intervjuud teiste refashionistadega.

Krentu ja Rohekas kleidike Ainus kohalik õmbleja, kelle tegemisi ma jälgin. Leidlik, andekas, osav, tehniline – kõik need omadused, mida minul ei ole :) Täiuselähedaste oskustega inimestega on ainult see häda, et neil ei ole minu jaoks väga inspireerivat mõju, kuna nende saavutused näivad mulle täiesti järeletehtamatud. Tore vaadata sellegipoolest.

PS Loe ka uuemat ja värskemat postitust õmblemisblogidest siit.

Advertisements

2 thoughts on “Õmblemisblogidest

  1. Pingback: Teist korda õmblemisblogidest | Kohustuslik tegevusvabadus

  2. Pingback: Klassikaline aastalõpupostitus | Kohustuslik Tegevusvabadus

Ütle sõna sekka!

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s